Jaunumi

JK

JK

Juridiskās koledžas direktore Intra Lūce un Drošības profesionāļu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Ārmanis 2023.gada 20.aprīlī noslēdza sadarbības memorandu par kopīgu sadarbību drošības jomā. Mērķis – veicināt drošības industrijas sasaisti ar izglītības vidi un koledžas īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programmu drošības aspektu attīstību, nodrošināt informācijas apmaiņu, kā arī veidot un attīstīt drošības kultūru Latvijā. Studējošajiem tas dod jaunas prakses iespējas, informācijas pieejamību, savukārt docētājiem – iesaisti drošības jomas notikumos, t.i., konferencēs, semināros, apmācību un kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumos.

Atnāc!

Informācijas dienās Tev būs iespēja saņemt informāciju par studiju iespējām Juridiskajā koledžā, noskaidrot, kura studiju programma darba devēju vērtējumā ir perspektīvākā Latvijā, un kura no tām Tev patiks visvairāk, kāda studiju forma Tev būtu vispiemērotākā, t.sk. arī lai apvienotu lekciju apmeklējumu un darbu,  uzdot jautājumus studentiem un mūsu docētājiem.

Rimi Rīgas maratons 2023

Šogad uz starta līnijas skrējienam izgāja 19 Juridiskās koledžas studenti. 42 km jeb pilno maratonu veica Raivis Riņķis un Edvīns Jaudzems, 21 km distancei bija reģistrējies Kristaps Lablaiks-Riekstiņš, bet 10 km posmu draudzīgi noskrēja valmierieši Roberts Ukass, Ilona Šīrante, Krista Dambe, Kristīne Zariņa un Ieva Kurpniece. Viskuplākais skrējēju skaits sanāca uz 5 km distanci: Loreta Māliņa, Anete Opale, Jānis Janeks Potapovs, Liena Alksnīte, Ilona Veldre, Mārtiņš Zonne, Ilva Zonne, Agija Baumane, Elīna Bajāre, Samanta Struža, Evita Grasmane.

Otro reizi piedalījos Rimi Rīga maratonā kā Juridiskās koledžas studente. Pirms gada, kad pieteicos pasākumam pirmoreiz, bija tā bailīgi, jo ar skriešanu nebiju labās attiecībās. Šoreiz sāku tam savlaicīgi gatavoties. Paldies te maniem kursa biedriem, kuri aicināja, sapurināja, uzmundrināja. Kopā jautrāk, tā jau saka! Pagājušā gada maratons saviļņoja un kalpoja kā pamudinājums pieteikties šogad, līdzi paaicināju arī brāli. Re, pie sienas jau rotājas šī gada medaļa un ir liels prieks par paveikto! Sports manā dzīvē ir bijis te klātesošs, te ne. Jāsaka, ka nu jau tā ir mana ikdienas sastāvdaļa, ne vien skrējiens, vairāk gan citi sporta veidi. Taču skriešana jau īstenībā ietilpst gandrīz vai visās aktivitātēs, vai ne?

Ilva Zonne

Skriešana man vienmēr ir sagādājusi prieku un šis nebija mans pirmais maratons. Mazliet jau tā aktivitāte tika nobīdīta malā ikdienas ritumā pēdējā gada laikā, bet piedāvājums no Juridiskās koledžas puses nāca kā saukts. No mūsu kursa uzreiz bijām pieci, kas piekrita. Ja nebūtu kompānija, es diez vai piedalītos! Tas bija forši, jo kopā motivāciju noturēt ir daudz vieglāk. Regulāri apmainījāmies domām, kā nu katram iet ar gatavošanos maratonam, uztaisījām arī pa kopīgam treniņam pēc lekcijām. Tas ļoti saliedēja. Skrējiena laikā viens otru atbalstījām, kolēģiem neļāvām atpalikt, neraugoties uz to, ka esam dažādas sagatavotības skrējēji, un tā visus 10 km – plecu pie pleca, pasniedzot pa ūdens malkam vai salveti, ar ko noslaucīt pieri,  uzmundrinot pēdējos metros – tikai neļauties nogurumam vai padoties! Roku rokā finišējām un sasniedzām pat labāku rezultātu nekā bijām plānojuši! Tagad nākošajam gadam ir uzstādīts mērķis – pieveikt 21 kilometru!  Paldies koledžai par atbalstu, pasākums deva pārliecību par sevi, prieku un lepnumu par komandu, savukārt man tas atgādināja, cik ļoti es mīlu skriešanu!

Ieva Kurpniece


Maratona skrējienā piedalījos pirmo reizi. Tā bija mana pirmā 10 km distance. Nav jau tā, ka ar fiziskām aktivitātēm esmu uz “Jūs’”, taču ar skriešanu neesmu aizrāvusies vai jebkad iedomājusies to darīt. Tagad nenožēloju ne mirkli, ka pieteicos šim pasākumam, jo gandarījums par savu un arī kursa biedru veikumu ir neaprakstāms. Fantastisks pasākums un lieliska pieredze, ko noteikti atkārtošu nākošajā gadā.

Ilona Šīrante

Boulings 2023

Boulinga turnīrā Pepsi centrā uz 13 celiņiem 2023.gada 29.aprīlī skaļi un emocionāli noslēdzās Starptautiskās zinātnes nedēļas aktivitātes. Pirmo vietu ieguva komanda “Likums un straiks”, otrajā ierindojās “Metēji”, trešo pjedestāla pakāpienu atstājot “Ahjen drošibai”. Veiksmīgākie un rezultatīvākie spēlētāji izrādījās Anda Krecele un Kaspars Garsils, kuriem tad nu ir piešķirts 2023. gada Ķegļu pavēlnieces un Ķegļu pavēlnieka tituls.

Ārpus lekcijām, pa Kurzemi

Tas ir stāsts par grupas biedru “escape room” vai kā latviski to dēvē – izlaušanos spēlē. Pirmais aprīlis un pirmais piedzīvojums – spēles operatore kavēja, ārā lija, bet mums vajadzēja iespējami ātri nozagt miljonu, jo laiks līdz nokļūšanai Kuldīgā bija ierobežots. Izdevās – 42 minūšu laikā bijām gan nozaguši naudu, gan izlīduši no ēkas. Jau šeit varējām pārliecināties par mūsu komandas attapību un saliedētību.

Kuldīgas dzīvajā muzejā mūs sagaidīja stāsts par Kuldīgu, hercogu Jēkabu, kolonijām un arī mēra laikiem un kapiem, kurus neviens šobrīd nemeklē, lai tā sērga nesāktos atkal. Aizstaigājām līdz Ventas rumbai, baudot vecpilsētas skatus. Tad sekoja saulriets Jūrkalnes stāvkrastā, kur bijām nolūkojuši naktsmājas, bet otrā rītā jau devāmies uz Pāvilostu. Pūpolsvētdienā vēlreiz atgriezāmies Kuldīgā un piebiedrojāmies kuplajam svinētāju pulkam, kuri 2.aprīlī atzīmēja Ēvalda Valtera dzimšanas dienu.

Divas dienas Kurzemē aizritēja vienā elpas vilcienā, atceļā uz mājām īsinājām laiku atraktīvi – viens otram uzdevām negaidītus jautājumus, piemēram, par negantākajiem piedzīvojumiem dzīvē, labākajām bērnības atmiņām, ceļojumiem, jūras velšu izvēlēm un pirmajiem mobilajiem telefoniem.

Ilva Zommere

Ekskursija uz Latvijas Republikas Saeimu

Kopā ar Juridiskās koledžas studentiem iepazīt mūsu parlamentāriešu darbu docētājas Ruta Mekšas pavadībā uz Saeimu devās arī Valmieras valsts ģimnāzijas Jauno juristu skolas jaunieši (Rīga, 11.05.2023.).

Administratīvās tiesības

Administratīvo tiesību un administratīvā procesa jautājumus kopā ar Jauno juristu skolas klausītājiem aplūkoja Juridiskās koledžas docētājs Normunds Grūbis.

Lūk, jauniešu viedokļi:
“Uzzinājām, ko regulē administratīvās tiesības, kā tiesības iedalās, sapratu jēdziena “kompetence” nozīmi un vēl daudz ko citu.”
“Pasniedzējs visu ļoti skaidri izstāstīja, atbildēja un visiem jautājumiem.”
“Nodarbība kopumā bija interesanta, bet vairāk vēlētos praktiski darboties.”
“Lekcija par  administratīvajām tiesībām un administratīvo procesu bija iedvesmojoša, interesanta, kā arī praktiski noderīga un darboties rosinoša, lielākais pluss ir tas, ka ir iespēja tikties klātienē un uzdot sev interesējošus jautājumus. Esmu patīkami pārsteigta par nodarbības efektivitāti. Milzīgs paldies par jūsu ieguldīto darbu!”

Augstākajā tiesā

Uz tikšanos ar Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju Veroniku Krūmiņu ieradušies Gulbenes novada vidusskolas jaunieši (Rīga, 12.04.2022.).

Swedbank Finanšu laboratorija

Valmieras Jauno juristu skolas dalībnieki kopā ar Juridiskās koledžas studentiem jautrā un interaktīvā gaisotnē bankā iepazinās ar finanšu pamatzinībām un risināja budžeta plānošanas uzdevumus (Rīga, 14.04.2023.)

Tiesu procesa izspēle

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojā 30. aprīlī norisinājās Tiesībsarga tiesu procesa izspēles cilvēktiesībās 2022 mutiskā daļa. Juridisko koledžu šoreiz pārstāvēja komanda “Tiesības zināt”, kurā startēja Tiesību zinātņu studiju programmas 2. kursa studentes Baiba Dābola, Elīna Krampuža un Sigita Rozīte.

Šī gada tiesu izspēles procesa kāzuss bija cilvēktiesības un jautājumi, kuri jo īpaši tapa aktuāli 2021. gadā, kad uz Latvijas-Baltkrievijas robežas strauji pieauga nelegālo robežpārkāpēju skaits. Lai piedalītos mutvārdu izspēlēs, sākotnēji komandām bija jāsagatavo un jāiesniedz praktiskais darbs rakstiski, kas sastāvēja no pieteikuma Eiropas Cilvēktiesību tiesai un Latvijas Republikas valdības atbildes raksta. Pēc darbu izvērtēšanas nākošajam sacensību solim tika izvēlētas astoņas, rakstiskajā daļā lielāko punktu skaitu ieguvušās komandas, t.sk. arī komanda no Juridiskās koledžas, kas bija vienīgā koledža piecu izspēlē pārstāvēto augstskolu vidū. Mūsu studentēm šī bija pirmā piedalīšanās tiesu procesa izspēlēs, bet neskatoties uz satraukumu, komandas dalībnieces atzina, ka tā noteikti bijusi jauna un vērtīga pieredze.

Paldies par ieguldīto darbu, laiku  un dalību izspēlē sakām ne tikai studentēm, bet arī komandas trenerēm – docētājām Inesei Volosevičai un Rutai Mekšai, kuras palīdzēja sagatavošanās procesā.

©2020. Juridiskā koledža. Visas tiesības aizsargātas.

Izstrādāja: