Jaunumi

Darba laika izmaiņas

Laikā no 2024.gada 23. decembra līdz 2025. gada 1. janvārim Juridiskajā koledžā ir brīvdienas.

Lai sveču gaisma, piparkūku smarža un mājas miers iepriecina mūsu sirdis Ziemassvētkos, lai Jaunais – 2025. gads atnes prieku, radošas idejas un sekmes darbos, saticību un savstarpēju sapratni!

38.izlaidums

Mums 38. izlaidums

Splendid Palace Lielajā zālē 2024. gada 10. novembrī diplomu par īsā cikla augstāko izglītību saņēma 88 jaunie speciālisti.

Ar aplausiem un veiksmes vēlējumiem suminājām labākos no labākajiem studentiem. Attēlā – kopā ar koledžas direktori Intru Lūci – Līga Strazdiņa, Zanda Strogonova, Verners Buls, Inese Smirnova, Santa Maškova.

Valsts gala pārbaudījumu komisijas atzinību par kvalitatīvi izstrādātu kvalifikācijas darbu saņēma trīspadsmit absolventi: Solvita Šulce, Irita Vikmane, Krista Dambe, Aiga Gibnere, Zane Taurīte, Pauls Krastiņš, Evija Frēliha-Jermacāne, Deniss Drozdovs, Armands Sildars, Līga Gailīte, Līga Strazdiņa, Ilga Zeiliņa, Jānis Kudrjavcevs.

Izlaiduma foto galerija pieejama šeit: https://foto2.inbox.lv/fotobrencis/JK2024rudens

Latvijas Republikas Augstākajā tiesā

Mācību ekskursijās, kas tiek organizētas studiju kursu ietvaros, koledžas studenti dodas uz valsts pārvaldes struktūrām, iestādēm, ražotnēm, uzņēmumiem. Šoruden  mums tika piedāvāta iespēja iepazīties ar Latvijas Republikas Augstākās tiesas darbu. Tikšanās laikā apskatījām arī tiesas vēsturisko ēku, apmeklējām muzeju.

Attēlā: studenti un docētāja Ruta Mekša kopā ar Latvijas Republikas Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču. Rīga, 2024. gada 13. novembris.

Viesi no Īrijas

Pieaugušo izglītības un attīstības pārvaldes (Kildare and Wicklow Education and Training Board) pārstāvji no Īrijas koledžas apmeklējuma laikā 2024. gada 13. novembrī interesējās par īsā cikla augstākās izglītības studiju programmu realizācijas gaitu, tālākizglītības risinājumiem.

Turcija 2024

Turcija – valsts Eiropas un Āzijas krustcelēs, kur uz elpu aizraujošu ainavu fona satiekas sena vēsture, dinamiska kultūra, aizraujošas aktivitātes dabā, vilinoši kulinārijas gardumi un sirsnīga viesmīlība. Amasjas Universitātes  uzaicinājums doties uz 3. Starptautisko personāla pilnveides nedēļu  2024. gada oktobrī nāca tieši laikā, lai par šo apgalvojumu būtu iespēja pārliecināties arī klātienē. Kopā ar mums – Juridiskās koledžas komandu – šajā ERASMUS+ mobilitātē dalību ņēma arī kolēģi no Maltas, Ungārijas, Somijas, Polijas, Rumānijas, Portugāles, Spānijas augstskolām. Mērķis – veicināt sadarbību starp mācību iestādēm, sekmēt inovatīvu ideju, zināšanu un labākās prakses apmaiņu ārvalstu mācībspēku, darbinieku un studējošo starpā.

Nedēļa sākās ar svinīgo sēdi, uzrunām un akadēmisko sapulci, kurā tika prezentēta universitātes fakultāšu akadēmiskā, zinātniskā un pētnieciskā darbība. Lietderīga bija domu apmaiņa ar turku kolēģiem, veicot labās prakses piemēru salīdzinājumu internacionalizācijas jomā. Veidojām diskusijas par inovatīvu metožu pielietojumu studiju procesā, digitalizācijas ietekmi uz studijām un augstāko izglītību kopumā. Personāla pilnveides nedēļas laikā iepazināmies ar mācību iestādes infrastruktūru, t.sk. apmeklējot rektorātu, fakultātes. Uzņemošās puses sagatavotie ziņojumi, viesu sniegtās prezentācijas, bet arī apmācības, kultūras un sabiedriskās aktivitātes, ražotņu apmeklējumi bagātināja mūsu mobilitātes dienas kārtību, bet kultūras programmā tika iekļauti pasākumi, kas popularizē Amasjas pilsētu un tās apkārtni, kā arī Kapadokijas tūre un brauciens uz UNESCO sarakstā iekļautajām Tokat Ballika stalaktītu alām.

Neapšaubāmi, Starptautiskā personāla pilnveides nedēļa nostiprināja sadarbību starp Juridisko koledžu, Amasjas Universitāti un citām Eiropas augstākās izglītības iestādēm, arī  profesionālās saiknes mācībspēku starpā. Pasākumam veltītais laiks bija radošs un izzinošs, sniedzot daudz jaunu prasmju un pētniecības materiālu.

M.oec. Judīte Jakubāne

Juridiskās koledžas docētāja

Mobilitātes dalībnieki: Iveta Amoliņa, Intra Lūce, Anita Rudziša, Judīte Jakubāne.

 

Juridiskās koledžas zinātniskie raksti. 2024.- Rīga: Juridiskā koledža, 2024.- 160 lpp.

Krājumā ir iekļauti gan akadēmiskā personāla, gan mūsu ārvalstu sadarbības augstskolu mācībspēku, gan studentu un absolventu raksti. Ļoti priecājamies, ka absolventi arī pēc izlaiduma turpina regulāri piedalīties zinātniskajās konferencēs.  “Juridiskās koledžas zinātniskie raksti” ir turpinājumizdevums, ko izdodam kopš 2006. gada ik pa diviem gadiem. Grāmatu (kā obligāto eksemplāru) saņem Latvijas Nacionālā bibliotēka un citas zinātniskās bibliotēkas, t.sk. Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Rīgas Tehniskās universitātes zinātniskā bibliotēka, kā arī Latgales Centrālā bibliotēka, Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka. Mūsu rakstu krājumi atrodami arī ASV Kongresa bibliotēkas Medisona lasītavas plauktā. Digitāli šie izdevumi pieejami lasītājiem Juridiskās koledžas tīmekļa vietnē https://jk.lv/category/konferences/, LNB Digitālajā bibliotēkā https://dom.lndb.lv/data/obj/1042724.html, Jurista Vārda bibliotēkā https://m.juristavards.lv/biblioteka/278342-juridiskas-koledzas-zinatniskie-raksti-2020/ u.c.

Juridiskās koledžas zinātniskie raksti. 2024

Ceļā pie lasītājiem dodas jaunais zinātnisko rakstu krājums, kam atvēršanas svētkus sarīkojām 1.oktobrī. Krājumā ir iekļauti gan akadēmiskā personāla, gan mūsu ārvalstu sadarbības augstskolu mācībspēku, gan studentu un absolventu raksti. Ļoti priecājamies, ka absolventi arī pēc izlaiduma turpina regulāri piedalīties zinātniskajās konferencēs.

Juridiskā koledža, realizējot savu galveno uzdevumu – speciālistu sagatavošanu darba tirgum, vienmēr akcentē uzmanību arī uz zinātniski pētniecisko darbu. Tas palīdz uzlabot studiju kvalitāti, ceļ mācībspēku profesionalitāti, ļauj arī studējošajiem iekļauties pētniecībā. Tradicionāli pētījumi tiek veikti gan humanitāro un sociālo zinātņu jomā, gan arī  starpdisciplināri, aptverot plašu tēmu klāstu. Mērķis – aktualizēt ilgtspējīgas stratēģijas veicināšanu, akcentēt studējošo un docētāju veikto pētījumu ieguldījumu ilgtspējīgas sabiedrības attīstībā. Akadēmiskā personāla pētījumu rezultāti, kas prezentēti starptautisko zinātnisko konferenču laikā, pēc tam ir atrodami datu bāzēs, konferenču materiālu krājumos, grāmatās un rakstu krājumos kā latviešu valodā, tā svešvalodās.

Mūsu studenti apgūst pētnieciskā darba pamatus un metodiku, gluži tāpat kā bakalaura programmu apguves laikā universitātēs un augstskolās. Katrs referāts, un jo īpaši, katrs izstrādātais kvalifikācijas darbs studiju noslēgumā, balstās uz studenta patstāvīgi veiktu pētījumu zinātniskā konsultanta vadībā. Atzīstami, ka studenti atspoguļo savu skatījumu uz problēmām un piedāvā risinājumus.

“Juridiskās koledžas zinātniskie raksti” ir turpinājumizdevums, ko izdodam kopš 2006. gada ik pa diviem gadiem. Šo krājumu (obligāto eksemplāru) saņem Latvijas Nacionālā bibliotēka un citas zinātniskās bibliotēkas, t.sk. Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka, Rīgas Tehniskās universitātes zinātniskā bibliotēka, kā arī Latgales Centrālā bibliotēka, Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka. Mūsu rakstu krājumi atrodami arī ASV Kongresa bibliotēkas Medisona lasītavas plauktā. Digitāli šie izdevumi pieejami lasītājiem Juridiskās koledžas tīmekļa vietnē https://jk.lv/category/konferences/, LNB Digitālajā bibliotēkā https://dom.lndb.lv/data/obj/1042724.html, Jurista Vārda bibliotēkā https://m.juristavards.lv/biblioteka/278342-juridiskas-koledzas-zinatniskie-raksti-2020/ u.c.

Pirmā studiju diena 28.09.2024.

Uz pirmo nodarbību koledžā 28.septembrī Rīgā pulcējās topošie drošības speciālisti, juristu palīgi, personāla speciālisti, grāmatveži, namu pārvaldnieki.

Savukārt filiālēs studiju gads pirmkursniekiem sākās 5.oktobrī .

Polija 2024

Lazarska Universitātē (Lazarski University) Varšavā Erasmus+ personāla apmācību nedēļā piedalījos  laikā no 17. līdz 21. jūnijam. Šoreiz  poļu kolēģi rīkoja nodarbību ciklu par tēmu – kā iespējams hobiju, aizraušanos vai brīvā laika nodarbi izmantot svešvalodu apguvei. Pasākuma organizatori bija ļoti centušies un sagatavojuši interesantu programmu, uzsvaru liekot uz mūziku un psiholoģiskiem aspektiem apmācību procesā.

Protams, ekskursijas un Varšavas ievērības cienīgo vietu apskate sagādāja neviltotu prieku un baudu!  Arī nacionālās virtuves šedevri bija lieliski. Te jāpiebilst, mēs visa grupa kopīgi mācījāmies gatavot poļu pīrāgus. Jauks noslēguma vakars ar glāzi ķiršu liķiera kafejnīcā “Pijana Wisnia” un lielisku skatu uz naksnīgo pilsētu.

Mans ieguvums šajā pasākumā:

– Tikšanās ar citu valstu kolēģiem – angļu valodas docētājiem  no Austrijas, Beļģijas, Vācijas, arī mūsu sadarbības partneriem no Utenas koledžas Lietuvā.
– Pieredzes, ideju un domu apmaiņa par mācību procesu.
– Studenta un docētāja sadarbība, psiholoģiskie aspekti.
– Lektora un nozares speciālista sadarbība, mācot nozarei atbilstošu terminoloģiju.
– Docēšanas metodes un nianses.

Ieteikums kolēģiem – ja vien ir iespēja, ir jāiziet no savas komforta zonas, jādodas uz konferencēm un Erasmus+ personāla kvalifikācijas celšanas pasākumiem. Tas ir to vērts!

M. paed.Selga Eglīte

Juridiskās koledžas docētāja

©2020. Juridiskā koledža. Visas tiesības aizsargātas.

Izstrādāja: