Tiesu procesa izspēle

Tiesu procesa izspēle

May 12, 2023

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojā 30. aprīlī norisinājās Tiesībsarga tiesu procesa izspēles cilvēktiesībās 2022 mutiskā daļa. Juridisko koledžu šoreiz pārstāvēja komanda “Tiesības zināt”, kurā startēja Tiesību zinātņu studiju programmas 2. kursa studentes Baiba Dābola, Elīna Krampuža un Sigita Rozīte.

Šī gada tiesu izspēles procesa kāzuss bija cilvēktiesības un jautājumi, kuri jo īpaši tapa aktuāli 2021. gadā, kad uz Latvijas-Baltkrievijas robežas strauji pieauga nelegālo robežpārkāpēju skaits. Lai piedalītos mutvārdu izspēlēs, sākotnēji komandām bija jāsagatavo un jāiesniedz praktiskais darbs rakstiski, kas sastāvēja no pieteikuma Eiropas Cilvēktiesību tiesai un Latvijas Republikas valdības atbildes raksta. Pēc darbu izvērtēšanas nākošajam sacensību solim tika izvēlētas astoņas, rakstiskajā daļā lielāko punktu skaitu ieguvušās komandas, t.sk. arī komanda no Juridiskās koledžas, kas bija vienīgā koledža piecu izspēlē pārstāvēto augstskolu vidū. Mūsu studentēm šī bija pirmā piedalīšanās tiesu procesa izspēlēs, bet neskatoties uz satraukumu, komandas dalībnieces atzina, ka tā noteikti bijusi jauna un vērtīga pieredze.

Paldies par ieguldīto darbu, laiku  un dalību izspēlē sakām ne tikai studentēm, bet arī komandas trenerēm – docētājām Inesei Volosevičai un Rutai Mekšai, kuras palīdzēja sagatavošanās procesā.

©2020. Juridiskā koledža. Visas tiesības aizsargātas.

Izstrādāja: