Rimi Rīgas maratons 2023

Rimi Rīgas maratons 2023

May 17, 2023

Šogad uz starta līnijas skrējienam izgāja 19 Juridiskās koledžas studenti. 42 km jeb pilno maratonu veica Raivis Riņķis un Edvīns Jaudzems, 21 km distancei bija reģistrējies Kristaps Lablaiks-Riekstiņš, bet 10 km posmu draudzīgi noskrēja valmierieši Roberts Ukass, Ilona Šīrante, Krista Dambe, Kristīne Zariņa un Ieva Kurpniece. Viskuplākais skrējēju skaits sanāca uz 5 km distanci: Loreta Māliņa, Anete Opale, Jānis Janeks Potapovs, Liena Alksnīte, Ilona Veldre, Mārtiņš Zonne, Ilva Zonne, Agija Baumane, Elīna Bajāre, Samanta Struža, Evita Grasmane.

Otro reizi piedalījos Rimi Rīga maratonā kā Juridiskās koledžas studente. Pirms gada, kad pieteicos pasākumam pirmoreiz, bija tā bailīgi, jo ar skriešanu nebiju labās attiecībās. Šoreiz sāku tam savlaicīgi gatavoties. Paldies te maniem kursa biedriem, kuri aicināja, sapurināja, uzmundrināja. Kopā jautrāk, tā jau saka! Pagājušā gada maratons saviļņoja un kalpoja kā pamudinājums pieteikties šogad, līdzi paaicināju arī brāli. Re, pie sienas jau rotājas šī gada medaļa un ir liels prieks par paveikto! Sports manā dzīvē ir bijis te klātesošs, te ne. Jāsaka, ka nu jau tā ir mana ikdienas sastāvdaļa, ne vien skrējiens, vairāk gan citi sporta veidi. Taču skriešana jau īstenībā ietilpst gandrīz vai visās aktivitātēs, vai ne?

Ilva Zonne

Skriešana man vienmēr ir sagādājusi prieku un šis nebija mans pirmais maratons. Mazliet jau tā aktivitāte tika nobīdīta malā ikdienas ritumā pēdējā gada laikā, bet piedāvājums no Juridiskās koledžas puses nāca kā saukts. No mūsu kursa uzreiz bijām pieci, kas piekrita. Ja nebūtu kompānija, es diez vai piedalītos! Tas bija forši, jo kopā motivāciju noturēt ir daudz vieglāk. Regulāri apmainījāmies domām, kā nu katram iet ar gatavošanos maratonam, uztaisījām arī pa kopīgam treniņam pēc lekcijām. Tas ļoti saliedēja. Skrējiena laikā viens otru atbalstījām, kolēģiem neļāvām atpalikt, neraugoties uz to, ka esam dažādas sagatavotības skrējēji, un tā visus 10 km – plecu pie pleca, pasniedzot pa ūdens malkam vai salveti, ar ko noslaucīt pieri,  uzmundrinot pēdējos metros – tikai neļauties nogurumam vai padoties! Roku rokā finišējām un sasniedzām pat labāku rezultātu nekā bijām plānojuši! Tagad nākošajam gadam ir uzstādīts mērķis – pieveikt 21 kilometru!  Paldies koledžai par atbalstu, pasākums deva pārliecību par sevi, prieku un lepnumu par komandu, savukārt man tas atgādināja, cik ļoti es mīlu skriešanu!

Ieva Kurpniece


Maratona skrējienā piedalījos pirmo reizi. Tā bija mana pirmā 10 km distance. Nav jau tā, ka ar fiziskām aktivitātēm esmu uz “Jūs’”, taču ar skriešanu neesmu aizrāvusies vai jebkad iedomājusies to darīt. Tagad nenožēloju ne mirkli, ka pieteicos šim pasākumam, jo gandarījums par savu un arī kursa biedru veikumu ir neaprakstāms. Fantastisks pasākums un lieliska pieredze, ko noteikti atkārtošu nākošajā gadā.

Ilona Šīrante

©2020. Juridiskā koledža. Visas tiesības aizsargātas.

Izstrādāja: