Mācību ekskursija Latvijas Republikas Saeimā

Mācību ekskursija Latvijas Republikas Saeimā

June 13, 2023

Juridiskās koledžas Tiesību zinātņu programmas studenti un Valmieras Valsts ģimnāzijas Jauno juristu skolas dalībnieki studiju kursa “Konstitucionālās tiesības” ietvaros 2023. gada 11. maijā  devās uz Latvijas Republikas Saeimu. Vispirms jaunieši tika iepazīstināti  ar Saeimas nama arhitektūru un vēsturi. Mācību ekskursijas laikā mums bija iespēja klātienē vērot parlamenta sēdes norisi.

11. maijā Saeimas plenārsēdē notika balsojums par vairākiem likumprojektiem. Īpašu interesi izraisīja “Grozījums Valsts pārvaldes iekārtaslikumā”.Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 79. pantu, Nacionālās drošības komisija iesniedza šo likumprojektu akcentējot lojalitātes pienākumu, jo  publiskas personas institūcijā nodarbinātajam ir pienākums būt lojālam Latvijas Republikai un tās Satversmei. Balsojums par likumprojektu todien Saeimā noritēja  asu diskusiju gaisotnē, kam arī bijām liecinieki. Viens no pirmajiem uzstājās deputāts Aleksejs Rosļikovs tad viedokli pauda deputāts Jānis Dombrava.

Saeimas plenārsēdes laikā mēs varējām vērot klātienē, kā deputāti ar balsojumu lemj par tiesnešu apstiprināšanu, jo šo procedūru paredz Latvijas Republikas Satversme.

Ruta Mekša

Juridiskās koledžas docētāja

©2020. Juridiskā koledža. Visas tiesības aizsargātas.

Izstrādāja: