Grieķija 2022

Grieķija 2022

July 25, 2023

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā šovasar kopā ar kolēģiem man bija iespēja iepazīties ar studiju darba organizāciju vienā no mācību centriem Krētas salā. Juridiskajā koledžā darba pienākumi man ir saistīti ar tālmācības organizēšanu un vadīšanu, tāpēc ļoti noderīgi bija salīdzināt, kā studiju process tiek organizēts citur.

Mūžizglītības centrs “Oloklirosi” (dib. 1995. g.) atrodas Agia Varvarā. Tas piedāvā plašu tālākizglītības spektru, t.i., izglītības un profesionālās apmācības pakalpojumus bezdarbniekiem, sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, un arī strādājošajiem par mūsdienīgām tēmām, kas atbilst darba tirgus reālajām vajadzībām, t.sk. dažāda veida kvalifikācijas paaugstināšanu, konsultācijas uzņēmējdarbībā, kā arī apmācības un konsultācijas juridiskajos un nodokļu jautājumos. Mācību centram ir sadarbības tīkls ar lielākajiem uzņēmumiem, līdz ar to viņi ir atvērti arī sadarbībai, lai varētu nodrošināt mūsu studentus ar prakses vietām.

Paldies grieķu kolēģiem, kuri mūs uzņēma un iepazīstināja ne tikai ar mācību iestādi, bet arī ar kultūras objektiem un nacionālo virtuvi. Visvairāk atmiņā palicis Arheoloģijas muzejs Hēraklejā – viens no lielākajiem Grieķijā,  arī Knosas pils –  angļu arheologa Artura Evansa mūža darbs, kurš izrakumus te uzsāka 19. gs. beigās. Salā no laika gala aug lieliski olīvkoki. Olīvas te lieto ikdienas ēdienreizēs, no tām iegūst augstvērtīgu eļļu, izmanto kosmētikas ražošanā, bet no koksnes darina rotaslietas. Cilvēki Grieķijā ir draudzīgi, atvērti, ļoti orientēti uz tūrisma nozari. Atbilstoši karstajam klimatam viņi nemēdz steigties, nav tik punktuāli, tomēr vienmēr silti un sirsnīgi sagaida viesus, liekot tiem justies gaidītiem.

Erasmus+ mobilitāte deva ne tikai pieredzi profesionālajā jomā, bet arī plašāku skatījumu uz dzīvi citā valstī, tās kultūru un iedzīvotājiem.

Inese Staņislavska

izglītības metodiķe

Mobilitātes dalībnieki: Inga Kalmikova, Rūta Lūce, Inese Staņislavska, Inita Reide.

©2020. Juridiskā koledža. Visas tiesības aizsargātas.

Izstrādāja: